Montessori herna (od 2 let)

Montessori herna je určena pro děti od 2 let. Děti jsou zde s doprovodem a společně se účastní programu v prostředí vybaveném Montessori pomůckami.
 160125_Hernicka_050_orez
Kdy:
Od čtvrtka 20. září 2018
čtvrtek 10:00 - 12:00
Kde:
klubovna spolku Montessori Vlašim v MěDDM Vlašim
(Domeček - Radnická 121 - mapa)
Cena:
50,- Kč /první dítě, 20,- Kč druhé a každé další dítě/návštěva
Členové Montessori Vlašim mají slevu z ceny kroužku 50 %
Není nutné se rezervovat, navštěvovat můžete nepravidelně, přesto prosíme o vyplnění přihlášky z důvodu kontaktování aktuálních informací ke kroužku a posílání pozvánek na akce pořádané spolkem.
Vede
Marie Frisová 774 840 430, marie.frisova@montessorivlasim.cz 
V herně se děti učí pracovat s Montessori pomůckami, komunikovat a spolupracovat s ostatními dětmi. Prozkoumávají témata, kterým je blok věnován. Program herny je rozdělen do dvou částí.
V první části děti pracují s Montessori pomůckami, které jsou v prostoru herny rozděleny dle Marie Montessori do jednotlivých oblastí vzdělávání. Dospělý sleduje dítě při jeho činnostech, pomáhá mu a věnuje se mu. Může dobře vnímat, co zrovna jeho dítě v daném období nejvíce zajímá. Dítěti je průvodcem. V druhé části následuje společná elipsa, která má vždy určité téma. To je doplněné básničkami a písničkami. Na elipsu navazuje tvoření k probíranému tématu.
Pokud si chtějí rodiče spolu popovídat a sdílet společné věci, mohou po herně s dětmi využít zahradu domu dětí a mládeže.
 
Stáhněte si přihlášku