Jaký je rozdíl mezi jesličkami a školičkou? Nevím, které zařízení pro své dítě vybrat.

Doporučujeme navštívit obě zařízení a rozhodnout se dle vlastních sympatií a potřeb Vašeho dítka. Rozdíl mezi těmito dvěma zařízeními je v kolektivu pečujících osob a adrese, na které sídlí. Pokud byste měli konkrétní dotaz, neváhejte se obrátit na kontaktní osobu daného zařízení.

Jak probíhá předávání dětí? Mám strach že bude plakat.

Každé dítě je jiné. A každému pomáhá k odloučení od rodiče něco jiného.

Ze začátku si můžete s dítětem udělat rituál a dokončit spolu například 1 pomůcku a pak odejít.

Nebo pokud je to pro Vás snažší, můžete dítě předat ve dveřích, my se s ním i s Vámi pozdravíme, vy se rozloučíte, a můžete odejít (je důležité odchod neprodlužovat!).

Zpravidla děti které pláčou, pláčou jen do doby, než za sebou rodič zavře vrátka. 🙂

Může si dítě nosit do jeslí své hračky?

Určitě si dítě může s sebou vzít nějakého plyšáčka/mazlíčka, zkrátka něco, co mu dodává jistotu a pomáhá překonat odloučení od domova a rodičů. Pokud si chce vzít nějakou novou hračku, aby ji ukázal kamarádům, je to možné po domluvě s tím, že tuto hračku necháte v šatně a dojde si pro ni během elipsy, aby ji kamarádům ukázal.

Jak mohu svému dítěti usnadnit vstup do montessori jeslí?

Pokud je to možné, je dobré nechat dítě postupně zvykat – na nové prostředí,, tety, kamarády i pravidla. Takže úplně na začátku tu můžete zůstat s ním, aby mělo příležitost si nové věci okoukat s jistotou „v zádech“. Poté odejdete a necháte ho v jeslích třeba jen 2 – 3 hodinky. Třeba 3x zde dítko zůstane jen do oběda a teprve pokud to zvládne, můžete zkoušet dobu prodloužit. Každé dítě potřebuje na adaptaci jiný čas, pokud můžete, dopřejte mu ho.

Kolik jesle stojí? A jak se přihlásit?

Informace najdete v sekci „Pár užitečných informací pro rodiče“.