Líbí se vám Montessori pedagogika a chcete, aby si ji vaše dítě užívalo každý den? Nebo pro něj jen hledáte jiný přístup než ten běžný? U nás můžete začít hned, jakmile váš potomek oslaví druhé narozeniny.

 

Jesle a  Montessori školička (2–6 let)
Jesle i Montessori školička nabízejí denní program pro děti od 2 let. V malém kolektivu, s individuálním přístupem. Rozdíl je jen v kolektivu pečujících osob a místě působení.

Adresa:
JesleV Sadě 1900, 258 01 Vlašim (mapa)
Montessori školička – Montessori Vlašim z.s., Spolkový dům, Palackého nám. 65, Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis probíhá vždy v květnu-červnu, dle naplnění kapacity zařízení i v průběhu roku. Děti jsou přijímány k flexibilní docházce v průběhu celého roku – více viz. detail.

  Více informací jesle Více informací M. školička

 

Mateřská škola (3–6 let)
Jako jediná MŠ ve Vlašimi nabízí rodičům a jejich dětem alternativní výchovu a vzdělávání – pracuje s prvky a principy Montessori pedagogiky. Zaměřuje se na pohodu a pozitivní zkušenost dítěte – díky respektujícímu přístupu, smíšené skupině a spolupráci zařízení a rodičů se děti snadno adaptují a získávají poměrně rychle potřebnou důvěru. Často maminkám říkají, že pro ně přišly příliš brzy, že chtějí ještě být ve školce.

Adresa: V Sadě 1900, 258 01 Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do MŠ probíhá vždy v květnu. Pokud se chcete nejdřív podívat, jak to u nás chodí, máte možnost během dne otevřených dveří.

 

 

 

 

Více informací

 

Základní škola (6–12 let)
Už od školního roku 2013/14 probíhá na Základní škole Sídliště výuka podle principů Montessori pedagogiky. Děti se učí v blocích, nemusí nutně sedět v lavicích, mohou pracovat ve skupinách, vsedě, vleže, jak jim to vyhovuje. Bloky nejsou odděleny zvoněním a provází je řada aktivit, do kterých jsou děti zapojeny.

Adresa: Sídliště 968, 258 01 Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do ZŠ probíhá v dubnu. Můžete se přijít podívat na den otevřených dveří.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více informací