Jesle, školka, škola

Líbí se vám Montessori pedagogika a chcete, aby si ji vaše dítě užívalo každý den? Nebo pro něj jen hledáte jiný přístup než ten běžný? U nás můžete s alternativní výchovou začít hned, jakmile váš potomek oslaví druhé narozeniny.

 

Jesle (2–6 let)
Jesle při MŠ Vorlina nabízejí jako jediné denní program pro děti už od 2 let. V malém kolektivu, s individuálním přístupem.

Adresa: V Sadě 1900, 258 01 Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do jeslí probíhá vždy v květnu, dle naplnění kapacity zařízení i v průběhu roku. Přijímáme stále děti k flexibilní docházce – více viz. detail.

 

Více informací
 

Montessori školička (3–6 let)
Nedostalo se vaše dítě do školky? Nemusíte zoufat, naše školička je právě na takové děti připravena. Čeká je tu vstřícný alternativní přístup a malý kolektiv. Školička je vhodná, i pokud je vaše dítko plašší a nechcete ho dát rovnou do velkého kolektivu. Pravidelný denní výchovně-vzdělávací program pro děti od 3 do 6 let.

Adresa: Klubovna Rodinného centra, Spolkový dům, Palackého nám. 65, Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do školičky probíhá vždy v květnu, kdy jsou známy výsledky zápisů do MŠ. Dle naplnění kapacity zařízení i v průběhu roku.

Více informací
 

Mateřská škola (3–6 let)
Jako jediná MŠ ve Vlašimi nabízí rodičům a jejich dětem alternativní výchovu a vzdělávání – pracuje s prvky a principy Montessori pedagogiky. Zaměřuje se na pohodu a pozitivní zkušenost dítěte – díky respektujícímu přístupu, smíšené skupině a spolupráci zažízení a rodičů se děti snadno adaptují a získávají poměrně rychle potřebnou důvěru. Často maminkám říkají, že pro ně přišly příliš brzy, že chtějí ještě být ve školce.

Adresa: V Sadě 1900, 258 01 Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do MŠ probíhá vždy v květnu. Pokud se chcete nejdřív podívat, jak to u nás chodí, máte možnost během dne otevřených dveří.

Více informací
 

Základní škola (6–12 let)
Už od školního roku 2013/14 probíhá na Základní škole Sídliště vždy v jedné ze tříd ročníku výuka podle principů Montessori pedagogiky. Děti se učí v blocích, nemusí nutně sedět v lavicích, mohou pracovat ve skupinách, vsedě, vleže, jak jim to vyhovuje. Bloky nejsou odděleny zvoněním a provází je řada aktivit, do kterých jsou děti zapojeny.

Adresa: Sídliště 968, 258 01 Vlašim (mapa)
Jak se přihlásit: Zápis do ZŠ probíhá v dubnu. Můžete se přijít podívat na den otevřených dveří.

Více informací