Montessori herna je určena pro děti od 2 let. Děti jsou zde s doprovodem a společně se účastní programu v prostředí vybaveném Montessori pomůckami.
 160125_Hernicka_050_orez
 
Kdy:
úterý 10:30h – 12:00 od září 2020
Kde:
klubovna spolku Montessori Vlašim v MěDDM Vlašim
(Domeček – Radnická 121 – mapa)
Cena:
60,- Kč /první dítě, 30,- Kč druhé a každé další dítě/návštěva
Členové Montessori Vlašim mají slevu z ceny kroužku 50 %
Není nutné se rezervovat, navštěvovat můžete nepravidelně, přesto prosíme o vyplnění přihlášky z důvodu kontaktování aktuálních informací ke kroužku a posílání pozvánek na akce pořádané spolkem.
Vede
Soňa Špačková  gromusova.sona@gmail.com
Jak se přihlásit
Informaci o Vašem zájmu můžete zasílat na emailovou adresu lucie.stankova@montessorivlasim.cz nebo navštívit kteroukoliv hodinu. 
 
V herně se děti učí pracovat s Montessori pomůckami, komunikovat a spolupracovat s ostatními dětmi. Prozkoumávají témata, kterým je blok věnován. Program herny je rozdělen do dvou částí.

V první části děti pracují s Montessori pomůckami, které jsou v prostoru herny rozděleny dle Marie Montessori do jednotlivých oblastí vzdělávání. Dospělý sleduje dítě při jeho činnostech, pomáhá mu a věnuje se mu. Může dobře vnímat, co zrovna jeho dítě v daném období nejvíce zajímá. Dítěti je průvodcem.
V druhé části následuje společná elipsa, která má vždy určité téma. To je doplněné básničkami a písničkami. Na elipsu navazuje tvoření k probíranému tématu.

Pokud si chtějí rodiče spolu popovídat a sdílet společné věci, mohou po herně s dětmi využít zahradu domu dětí a mládeže.