Libuše Sladkovská

Děti jsou velkými snílky s čistou duší.

Vzdělání Střední zdravotnická škola, pedagogické a zdravotní kurzy, kurz respektování
Praxe
s dětmi
5 let v Montessori jeslích, 3 vlastní děti, zdravotník na školách v přírodě, chůva
Dovednosti a zájmy Péče o děti, rodina, příroda, četbaNěco o mně

Můj profesní start

Jmenuji se Libuše Sladkovská (mám ale raději oslovení Líba). Absolvovala jsem střední zdravotnickou školu v Benešově, kde jsem se seznámila s mojí současnou kolegyní Aničkou. Po maturitě jsem si prodloužila studijní léta na Vyšší odborné škole v Kladně v oboru dětská sestra. Po půl roce jsem studia zanechala, abych se mohla věnovat skutečné práci s dětmi. Nastoupila jsem na oddělení Novorozenecké chirurgické jip v Praze. Zde jsem se starala o miminka, která neměla jednoduchý start do života. Byla to krásná práce, zároveň ale velmi náročná. Sama jsem již toužila po miminku, což se mi záhy vyplnilo. S manželem Marcelem se nám postupně narodily tři děti (syn a dvě dcery), které jsou mými největšími učiteli života dodnes.

Já a Montessori
S Montessori pedagogikou jsem se začala seznamovat se svými vlastními dětmi v herně a na cvičení maminek s dětmi. V té době jsem dostala příležitost v projektu „Maminko, klidně pracuj“, coby pečovatelka v Centru denní péče (nynějších Jesličkách) na Vorlině. O Montessori pedagogice jsem se chtěla dozvědět více, proto jsem navštěvovala cyklus přednášek, který vedly Lenka Zapletalová, Andrea  Smékalová a Maruška Kahounová. Každý den si potvrzuji, že připravené prostředí a motto: „Pomoz mi, abych to dokázal sám“, dávají velký smysl.

Prošla jsem kurzem „Respektovat a být respektován“. V oblastech hudební, taneční a pohybové výchovy jsem načerpala inspiraci v seminářích „Viju, viju věneček“, které rozvíjí múzické cítění dětí předškolního a mladšího školního věku (nejvíce se mi líbily hodiny s MgA. Jiřinou Rákosníkovou).

Od mala mě bavilo pečovat o děti, proto jsem ráda, že se pracovně věnuji tomu, co mě naplňuje. Děti jsou velkými snílky s čistou duší.

Já a volný čas
Ve svém volnu ráda užívám pracovního relaxu na zahradě u domku, který jsme s manželem, dětmi a našimi blízkými vybudovali. Ráda čtu, mou oblíbenou autorkou je psycholožka Jiřina Prekopová.

Mým životním mottem je: “Mít šťastný život znamená neztratit svůj sen”.