Spolek Montessori Vlašim vznikl v létě roku 2016 spojením tří spřátelených spolků
– Rodinné centrum Světýlka, Bodlinka při MŠ Vorlina a Montessori Sídliště.

Kdo jsme

V Montessori Vlašim spojujeme rodiče, kteří hledají alternativní způsoby (nejen) vzdělávání svých dětí, mají chuť se aktivně zapojit a rádi tráví se svými dětmi čas smysluplně.  Díky spolku máme možnost vybudovat si blízký vztah nejen k pedagogům, vychovatelům a ostatním rodičům, ale hlavně ke svým dětem. Kromě rodin s dětmi jsme tu i pro další lidi, kteří se zajímají o alternativní přístupy ve vzdělávání.

cropped-a.jpg

Co hledáme

Někteří z nás hledali cíleně Montessori systém, jiní prostě jen jinou cestu. Všichni jsme však chtěli udělat maximum pro ty nejdražší, které máme. Že bylo naše rozhodnutí správné, pak vidíme každý den, kdy se naše děti do školy těší, kdy se vracejí veselé a vyprávějí nám, co zajímavého se zase naučily.

Co všechno děláme

  • Akce, kurzy, workshopy… V Montessori Vlašim podporujeme Montessori pedagogiku ve Vlašimi, organizujeme a pomáháme s pořádáním vzdělávacích, kulturních, sportovních a společenských akcí a kroužků pro děti i dospělé, nejen z řad svých členů, ale i pro širokou veřejnost (např. lampionový průvod 2016, kurzy, semináře a workshopy).

 

  • Posunujeme věci vpřed. Předkládáme náměty a připomínky k plnění a rozvoji této pedagogiky ve Vlašimi. Spolupracujeme s dalšími subjekty, které mohou mít vliv na úroveň vzdělání, materiálního zázemí a prezentaci pedagogického systému.

 

  • Usilujeme o přátelský dialog. Zprostředkováváme otevřenou spolupráci mezi rodiči, učiteli, zřizovatelem školních zařízení.

 

  • Podporujeme alternativní třídy. Vytváříme finanční a materiální podporu aktivit alternativních tříd Mateřské školy Vorlina a Základní školy Sídliště.

 

  • Pomáháme rodinnému životu. Podporujeme rodinu při zapojování se do společenského života, pomáháme při slaďování rodinného a pracovního života.

 

  • Propagujeme Montessori pedagogiku. Zajišťujeme šíření povědomí o Montessori vzdělávání a propagaci aktivit s ním souvisejících – komunikujeme s vámi i městskou vývěskou u MěÚ, budovy A (http://www.mesto-vlasim.cz/mestsky-urad/),

 

 • Chceme se potkávat. Účastníme se Májových slavností a tradičních akcí Spolkového domu (Jablkobraní, Velikonoční jarmark apod.).

 

Leták spolku:

Nebyly nalezeny žádné obrázky

 Ke stažení